Domy Hiszpania – koszty i formalności dodatkowe

Jakie domy Hiszpania ma do zaoferowania?

Hiszpania od lat jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Gorący klimat, ciepłe może, piękne widoki i wyśmienite jedzenie to to o czym każdy marzy. Z tego powodu coraz większa popularnością ciszą się inwestycje w Hiszpanii. Jeśli chodzi o domy Hiszpania ma wiele do zaoferowania. Dlatego też coraz więcej biur nieruchomości w Polsce oferuje domy na sprzedaż w Hiszpanii. Sytuacja na polskim rynku nieruchomości również jest sprzyjająca tego typu inwestycjom. Rosnące ceny polskich nieruchomości sprawiają, że nawet luksusowe nieruchomości w Hiszpanii nie wydają się tak drogie.

Jak wyszukiwać domy Hiszpania?

Od 2004 roku, czyli od kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, można łatwiej nabywać domy w Hiszpanii. Aby stać się posiadaczem takiego domu, należy dokonać pewnych formalności.
Poszukiwania trzeba zacząć od przejrzenia Internetu. Pomocne będą tu frazy: domy na sprzedaż Hiszpania czy domy Hiszpania. Warto także wybrać się do biura nieruchomości, gdzie często jest więcej ciekawych ofert, niedostępnych na Internecie. Kiedy już obejrzysz domy w Hiszpanii na sprzedaż i wybierzesz kilka wartych uwagi, dobrze by było polecieć na miejsce i je obejrzeć. Najczęściej trzeba obejrzeć około 10 nieruchomości, aby wybrać tę właściwą.

Zakup domu w Hiszpanii

Kiedy mamy już wybraną nieruchomość, przechodzimy do formalności. Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy wstępnej i wpłacenie zadatku w wysokości około 3-6 tys. euro. Niezbędnymi do zakupu domu w Hiszpanii będą dokumenty. Są to: dowód tożsamości czyli dowód osobisty lub paszport oraz kopia tego dokumentu, numer NIE czyli numer identyfikacyjny obcokrajowca (można go otrzymać na posterunku policji w Hiszpanii) oraz otwarte konto bankowe w hiszpańskim banku.
Na koniec udajemy się do notariusza, aby podpisać akt notarialny. Jako obcokrajowcy mamy prawo zabrać ze sobą tłumacza przysięgłego.

Hiszpana domy na sprzedaż- czy warto?

Czy warto inwestować w Hiszpanii? Jest to kwestia indywidualna. Jednych interesują domy w Hiszpanii na sprzedaż w celach zarobkowych, innych w celach wakacyjnych. Natomiast jeszcze inni chcieli by mieszkać tam na stałe. Fakt jest jeden – ceny nieruchomości w Hiszpanii są obecnie korzystne. Podróż na miejsce również nie jest zbyt kosztowna, więc jeśli ktoś marzy o takim domu, powinien spróbować!